Właśnie otrzymałem…

Właśnie otrzymałem przesyłkę z drukarni, a w środku 20 egzemplarzy mojej nowej książki: „Archidoxis Magica i inne traktaty”, którą wydałem pod szyldem własnego bloga – Manuału Zielarskiego. Ponieważ chwila jest wielka, robię #rozdajo!
Zwycięzca dostanie egzemplarz z autografem! Pluśnij (nawet zielonki) i uśnij! Chciałbym rozdać więcej, ale to wydawnictwo self-publishingu (Ridero), więc za każdy egzemplarz musiałem zapłacić z własnej kieszeni, a zysków nie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– – – – –
Garść informacji o książce (kopia mojego wpisu sprzed 2 tygodni)

Po wielu tygodniach ciężkiej pracy, dzięki wydawnictwu self-publishingu, ukazała się moja druga książka wydana pod szyldem Manuału Zielarskiego: „Archidoxis Magica i inne traktaty”. Wszyscy słyszeli frazę „dawka czyni truciznę” (dosis facit venenum), które powszechnie wiąże się z wybitnym szwajcarskim XVI-wiecznym lekarzem Paracelsusem. I to tyle, co możemy powiedzieć o tej postaci, albowiem w Polsce jest naprawdę słabo poznana, nawet przez historyków medycyny.

Przetłumaczyłem trzy traktaty Paracelsusa: pierwszy dotyczy alchemii i metody wyprodukowania cudownej rtęci filozofów mającej moc transmutacji metali. Druga praca omawia zagadnienia związane z magią – błogosławieństwa, zaklęcia, uroki, podziemne skarby i różne formy działalności sił diabelskich. Ostatni traktat (tytułowy) jest dziełem medycznym i zarazem astrologicznym, gdyż objaśnia sposoby wykonywania pieczęci, które dzięki sile planet i Boga miały leczyć z najpoważniejszych chorób. Ponadto dzięki Aleksandrowi K. Smakoszowi wzbogaciłem książkę o artykuł odkrywający mało znaną pasję znanego Nostradamusa do galaretek i konfitur: jego wyrobami delektował się nawet król Francji Franciszek! Książkę wzbogaciłem o kilkadziesiąt rycin oraz słowniczek.

Więcej o książce: https://www.manualzielarski.pl/archidoxis
Kupić można ją w Sklepie Ridero: https://ridero.eu/pl/books/archidoxis_magica_i_inne_traktaty/ – wersja elektroniczna kosztuje 13,65 zł, natomiast papierowa 34,34 zł (bez kosztów przesyłki). Jest tam dostępny spis treści i darmowy fragment.

#ksiazki #historia #chwalesie #nauka #manualzielarski

No Comments

Comments are closed.