Rozwala mnie, że za każdym…

Rozwala mnie, że za każdym razem, kiedy ktoś mówi, że Hitler był Niemcem, to musi się znaleźć jakich mędrzec, który stwierdzi, że nie był Niemcem tylko Austriakiem. Przecież:
1.Kiedy Hitler się rodził w 1889, Austriaków nikt nie postrzegał jako odrębnego narodu, tylko jako katolickich Niemców, takich jak ci z Bawarii. Austria kilkanaście lat wcześniej przegrała z Prusami walkę o zjednoczenie Niemiec, dzięki czemu stolice Niemiec mamy w Berlinie a nie w Wiedniu. Po I wojnie światowej niepodległość Austrii została wymuszona wbrew woli samych Austriaków aby nie wzmacniać Niemiec osłabionych traktatem wersalskim. Zresztą Niemcy sudeccy to też byli Austriacy, a jakoś nazywa sie ich zawsze Niemcami gdy mowa o traktacie monachijskim. Odrębność Austrii od Niemiec w powszechnym postrzeganiu ugruntowała się dopiero po 1945(co prawda stało się to dzięki Hitlerowi i jego poczynaniom xD)
2.Sam Hitler nie uznawał nawet odrębności niemieckojęzycznych Szwajcarów, a co dopiero Austriaków. Czuł się tylko i wyłącznie członkiem jednego, jednolitego narodu niemieckiego (Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer)
#niemcy #hitler #niepopularnaopinia #historia

No Comments

Comments are closed.