#antykomunizm #neuropa…

#antykomunizm #neuropa #4konserwy #kapitalizm #komunizm #socjalizm #anarchokapitalizm #zbrodniekomunistyczne #historia #zsrr

Witajcie! Zapraszam do obserwowania tagu #czarnaksiegakomunizmu, na którym będę postował o komunistycznych zbrodniach. Zaczniemy od rozkozaczania.

Rozkozaczanie – ludobójstwo przeprowadzone na Kozakach przez bolszewików w latach 1919-1920.

1. Dlaczego do tego doszło?
Ponieważ Kozacy zostali uznani przez bolszewików za kułaków i utracili swój status, w 1918 w Kubaniu wybuchło kozackie powstanie antykomunistyczne. Kozaccy atamani przyłączyli się do wojny domowej po stronie białych. Udało im się wyprzeć czerwonych z północnego Kaukazu, ale nie na długo. W 1919 bolszewicy wrócili. No i się zaczęło. 24 stycznia 1919 KC partii bolszewickiej stwierdził, że:

Mając na względzie doświadczenie wojny domowej z Kozakami, należy: uznać (…) bezwzględną walkę i masowy terror wobec bogatych Kozaków, których trzeba wyniszczyć i zlikwidować fizycznie co do jednego.
Ostatecznie na bogatych się nie skończyło.

2. Przebieg rozkozaczania
Zaczęło się od kolektywizacji. Zabierano autochtonom ziemię i przekazywano Rosjanom. Odbierano broń pod groźbą kary śmierci, w bardzo krótkim czasie wymordowano 8000 Kozaków. Wybuchło kolejne powstanie, dzięki któremu udało się wyprzeć komunistów z Kubania. Ale scenariusz sprzed roku się powtórzył i czerwoni odzyskali kontrolę nad północnym Kaukazem. Tym razem na rozbrajaniu się nie skończyło
i rozpoczęła się rozprawa z wrogami ludu. Na chłopów nałożono ogromne kontrybucje: 36 milionów (!) pudów zboża (1 pud = 16,38 kg), kolektywizowano też własność prywatną i jedzenie. Między listopadem a grudniem 1920 bolszewicy krwawo stłumili powstanie na Krymie. Tuż potem powstały trójki NKWD, mające likwidować elementy „antykomunistyczne”
i „kontrrewolucyjne”. W październiku Ordżonkidze wydał rozkaz likwidacji kilku stanic kozackich. Jedna z nich została zniszczona razem z ludnością, a ludność z reszty osad została przesiedlona do kopalń węgla w Doniecku.

3. Liczby
Przepraszam, że posiłkuję się danymi z Wikipedii.

The most reliable estimates indicate that between 300,000 and 500,000 were killed or deported in 1919–20″ out of a population of around three million.

A tu macie zdjęcie sprawcy.

No Comments

Comments are closed.