W Anglii natrafiono na…

W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskim kompleksie produkcyjnym

W Corby (środkowa Anglia) natrafiono na pozostałości po większym rzymskim kompleksie produkcyjnym, w którym 1600 lat temu pracowało wielu specjalistów, budujących wille i domostwa.

Prace wykopaliskowe trwały prawie 6 miesięcy i prowadzone były przed planowaną budową osiedla mieszkalnego. Na miejscu odkryto piece i oraz inne obiekty, które dowodzą, że pracowali tu niegdyś stolarze i inni specjaliści. Naukowcy ocenili, że miejsce to działało między późnym III a połową IV wieku n.e.

Kompleks posiadał liczne magazyny do przechowywania sprzętu i materiałów. W całej Brytanii odkryto do tej pory ponad 2000 tysiące rzymskich willi, co dowodzi jak niezbędnym było posiadanie dużej ilości takich centrów produkcyjnych.

Wszelkie odkryte obiekty znajdą się na wystawie w Roman heritage centre w Irchester, który otwarty zostanie w 2021 roku.

W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskim kompleksie produkcyjnym

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #rzym #ciekawostki #wojsko #europa #swiat #militaria #venividivici

————————————————————————————–
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Dotacje