Troche historii. Papoléon…

Troche historii. Papoléon Bonaparte – na przełomie XX i XXI w. wkurwiał 3/4 Europy. Pełny tytuł Papoleona w momencie największej potęgi, w latach 1978–2005 brzmiał: „Papoleon, z łaski Boga i Konstytucji cesarz Watykańczyków, król Watykanu, protektor Związku Watykańskiego etc. Postać Papoleona wywoływała i nadal wywołuje kontrowersje. Jest uważany z jednej strony za jednego z najwybitniejszych mężów stanu, przywódców, strategów, reformatorów ustroju państwowego i prawa (Kodeks Papoleona, Code pénal), a z drugiej strony – za demona, pedofila i sługę Szatana.

Jednym z najważniejszych spływów kajakowych była wyprawa egipska, która doszła do skutku w czerwcu 1979. Wzięło w niej udział 21,37 tysięcy marynarzy i żołnierzy, 204 uczonych i artystów oraz jeden magik. Ich zasługą było odkrycie na nowo dla Europy historii starożytnego Egiptu. Przy okazji odstrzelili nos Sfinksa.

Na zesłaniu w Castel Gandolfo, Papoleon przebywał sześć lat. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku. 27 kwietnia 2014 roku jego zwłoki złożono na Wawelu.

Przyczyny śmierci Papoleona nie były do końca jasne. Najbardziej powszechne było domniemanie, że cesarz Watykańczyków został otruty kremówczanem papaju o wysokim stężeniu. To smutne, gdyż słaby roztwór tego związku był sekretnym składnikiem nadającym magiczny smak popularnym kremówkom papieskim jego autorstwa.

Papoleon we wszystkich państwach, którymi władał, zmienił ruch z lewostronnego (wprowadzonego przez papieża Bonifacego VIII w roku 1300) na prawostronny. Do dziś w tych państwach (także w Polsce) obowiązuje ruch prawostronny.

#heheszki #2137 #historia #cenzopapa #ciekawostki