STRONY Z CIEKAWĄ TREŚCIĄ, ZA…

STRONY Z CIEKAWĄ TREŚCIĄ, ZA DARMO, RÓŻNISTE RÓŻNOŚCI

Ja podam moje ulubione z opisami i zachęcam Was do dzielenia się swoimi – zróbmy razem listę w celu szerzenia ogólnej wiedzy, dla mądrości i zabawy wszystkich.

http://niniwa22.cba.pl/ -> najlepsza strona w polskim internecie (poza zbiornik.com), od lat aktualizowana, chyba niezniszczalna, prawdziwy skarb. Jest po prostu piękna.

http://retropress.pl/ – > jak nazwa wskazuje, stara (i generalnie ciekawa) prasa.

https://chiseler.org – > anglojęzyczne różności kulturowe, niewygodne mocno, ale ma wiele skarbów.

http://www.kirjasto.sci.fi/schulz.htm -> bardzo zajebista fińska strona z m.in. biografiami pisarzy, naprawdę świetnymi. Strona nie działa, więc wchodzimy przez wayback machine. I tak, Finom chciało się też opisywać polskich klasyków. Potrzebujesz do szkoły lub na studia? Kopiuj stąd, polonistka czy profesor nigdy nie znajdą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://polona.pl/ -> duży zbiór książek z XIX i wczesnego XX wieku. Jeśli kogoś ten okres interesuje, no to jest to świetna sprawa. Kochajmy Bibliotekę Narodową.

https://tesinblog.wordpress.com/ -> dużo fragmentów najnowszej prasy (typu felietony Urbana w NIE), parę książek, dużo zajawek, pięknie infoanarchizowane.

https://weaponsandwarfare.com -> fajna strona o tematyce militarnej, sporo wartościowych artykułów, nie ma co wybrzydzać jak za darmo.

Jestem bardzo ciekaw Waszych propozycji.

#historia #gruparatowaniapoziomu #ksiazki #zadarmo #nauka #zainteresowania #studia #infoanarchizm