#historia #fotohistoria…

#historia #fotohistoria #ciekawostkihistoryczne
381. Ra-ra-rasputin lover of the russian queen – 6.
W nocy i rano po zabiciu Rasputina w Pałacu Jusupowa panował chaos. Przez okno rozlegały się dziury po strzelaninie, dwóch hałaśliwych prostytutek wsadzano było do samochodu, od drzwi pałacu na śniegu był krwawy ślad. Wszystko to było konsekwencją genialnego planu zabicia Rasputina.
Jak wyglądał ten spisek?
Opowiem o szczegółach tego planu, tak jak opisuje go oficjalna nauka historyczna, wykorzystując znane wam polskie okoliczności.
Młody spadkobierca dużego majątku, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce Sebastian Kulczyk postanawia zabić Saszku Jabłonowskiego. W tym celu zaprasza go do swojego centralnego biura w Warszawie. Aby pomóc mu w tym zadaniu, Seba podzielił się również swoimi planami z przywódcą prawicy w Sejmie Korwin-Mikke i celebrytem Lewandowskim. Janusz i Robert przychodzą na pomoc, by otruć Jabłonowskiego ciastami cianowymi. Wszyscy członkowie spisku są na miejscu. Późnym wieczorem przychodzi Saszka pachnący dobrym mydłem, z wrażeniem, że zaproszony na spotkanie z Kingą Dudą, która okazała w nim zainteresowanie.
Nie żartuję, te szczegóły spisku przeciwko Rasputinowi powtarzają się od ponad stu lat. Teraz to szaleństwo jest częścią kultury popularnej i najbardziej znanym epizodem w historii Rosji obcekrajowcami.
Co to jest, jeśli pomyślimy przez chwilę. Tak właśnie opowiadała byś rodzicom po raz pierwszy podpita nastolatka, wracając do domu o dwunastej w nocy, kołysząc się z boku na bok – my z przyjaciolką odrabialiśmy lekcje z chemii, z tego powodu jestem spóźniona, a na koniec w drodze do domu w komunikacji miejskiej bezdomny wylał na mnie butelkę wódki.
Co oznacza to całe dziecięce wytłumaczenie – tylko jedno – zabicie Rasputina było wypadkiem. Czysty przypadek.
Oznacza to, że nie było żadnego planu, w którym miliarder (Jusupow) nie może zabić inaczej niż własnymi rękami, gdzie zaprosza ofiarę do własnego domu (Pałacu) w samym centrum stolicy i nie może tego zrobić bez udział przywódcy frakcji Dumy (Puriszkiewicz) i człowieka królewskiej krwi (Dmitrij Pawlowicz).
Dlaczego więc cały ten chaos i panika po zabiciu jest wielokrotnie nazywana przez historyków planem?
Bo jeśli nie było planu, to nie było też spisku.
Ale spisek arystokracji przeciwko Rasputinowi jest głownem dowodem oficjalną historii tego że Rasputin miał wpływ przy dworze i na cesarzową.
I za ten ostatni punkt łajdacy historycy bedą umierać i popełnią każdą nieuczciwości, ale nigdy z tego nie zrezygnują.

@orfan: , @Gulosus: , @w01t3k: , @deptacz_gnoju: , @Rozpuszczalnik320: , @robson7: , @B0hnna: , @zyjacy_w_ciekawych_czasach:

W sekcji komentarzy konkurs – „rzadki pepe” Rasputin.
Zwycięzca otrzyma penisa w słoiku.