Grywam w #grykomputerowe tak…

Grywam w #grykomputerowe tak jak i #gry ogólnie by budowały emocje. Dobrze gdy przy okazji budowały też opowieść, ale ten ładunek emocjonalny który budzą to podstawa, a gdy jest on dostatecznie silny splata się z wspomnieniami i staje się częścią naszego życia. Kiedyś wspominałem tu Gianę Sisters. Podobnie niezatarty ślad wywoływało wiele gier, ale zadziwiająco często nie były to kasowe hity, a małe drobiazgi zrodzone z pasji.

Mocno wryły mi się w pamięć gry tekstowe stworzone na konkurs Gamblera, czy znaleziona przypadkowo surrealistyczna przygodówka opowiadająca o dziełach René Magritte, która była czyjąś pracą magisterską z pedagogiki (!).

Teraz natrafiłem na perełkę stworzoną na podstawie prac dra Kulczykowskiego z #uniwersytetgdanski o moim rodzinnym mieście #grudziadz i mam nadzieję, że połączenie pasji do gier, #historia #sredniowiecze dadzą podobne efekty co wspomniana wcześniej gra-magisterka o sztuce.

W grze musimy zarządzać zasobami wodnymi miasta, pilnować, aby każdy miał do niej dostęp oraz stworzyć odpowiedni system jej dystrybuowania. “Gracz jest odpowiedzialny za zaopatrzenie średniowiecznego miasta w wodę i musi wykorzystać swoje umiejętności, aby zadbać o to, by w każdym domu była jej wystarczająca ilość. Zatrudnia nosiwodów, rozbudowuje sieć wodociągów, rozwija technologie i stosuje nowe wynalazki” – tłumaczy zasady gry dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG.

https://techgame.pl/grudziadz-200720-sj-waterworks-gra-stworzona-przez-uniwersytet-gdanski

edit-o nawet są dwa znaleziska o niej 🙂
https://www.wykop.pl/link/5610385/zarzadzanie-woda-w-grudziadzu-w-darmowej-strategii-od-uniwersytetu-gdanskiego/
https://www.wykop.pl/link/5607755/swietna-polska-gra-ze-szczypta-historii/

i komentarze:

wciagnelo mnie jak bagno 😀 zajebista gra
Ale wciąga! Wow
…(。◕‿‿◕。)