A wykopki znowu łykają fejki….

A wykopki znowu łykają fejki. Brawo!

pokaż spoiler Che z całą pewnością był kontrowersyjną postacią, można go nie lubić za radykalne idee które wyznawał. Ale powielanie prawackich, szurowskich fejków jakoby był zagorzałym homofobem, albo jeszcze lepiej; rasistą, jest po prostu słabe.
W momencie postania na Kubie pierwszych obozów koncentracyjnych dla homoseksualistów Ernesto od kilku lat przebywał już poza Kubą. A głównym pomysłodawcą utworzenia takich obozów był Raul Castro.

Bardzo możliwe że stosunek Che do gejów był negatywny. Jednak nie ma świadczących na ten temat dowodów. Jedynie w pamiętnikach jest notka na temat jakiejś osoby zapoznanej przez Che, gdzie zwraca on uwagę na jej orientacje, ale ma to wydźwięk całkowicie neutralny.

Najwięcej do powiedzenia w temacie Che Guevary mają zazwyczaj ci, którzy nie mają ni odrobiny pojęcia na temat jego osoby, którzy nie byli raczyć nawet zapoznać się z podstawowymi faktami, ale powielają prawicowe bzdury nieoparte o żadne źródła.

Koledzy z #antykapitalizm bardzo bym chciał aby reagować w takich sytuacjach i starać się odkłamać te mity, trzymając się jednak przy tym prawd historycznych zamiast prowadzenia jakiejś idealizującej rewitalizacji jego postaci.

Nie będę produkował się na zapas, bo wśród moderatorów jest pewien szur, który możliwe że zaraz usunie ten post, jak za każdym razem gdy wrzucam coś neutralnego, pozytywnego na temat Che.
#historia #komunizm #kuba